Mirosław Maliszewski

Polska na Targach FRUIT LOGISTICA w Berlinie

Email Drukuj PDF

Już nie tylko wspaniale wybarwione jabłka, pięknie zapakowane gruszki, ale też uśmiechnięte ziemniaki, owoc smoka, marakuja, grenadilla, rambutan – te i inne egzotyczne warzywa i owoce można było podziwiać na berlińskich targach FRUIT LOGISTICA 2012.  

 Berlińska impreza to największe tego typu targi na świecie. Podczas nich branża związana z handlem świeżymi owocami i warzywami prezentuje swoją ofertę, zawiera kontrakty handlowe. W tym roku organizatorzy odnotowali zwiększone, w porównaniu do roku minionego, zainteresowanie wystawianiem swoich produktów: ponad 2200 wystawców z 79 krajów. Od Włoch, Francji, Holandii po Gambię, Gwineę, Tajlandię czy Uzbekistan.

Nie zabrakło oczywiście naszej oferty. Na polskim stoisku- zorganizowanym po raz kolejny przez Związek Sadowników RP - wystawiły się najważniejsze w naszym kraju grupy producenckie i firmy handlowe, które  oferowały kupcom z całego globu nasze owoce, warzywa i pieczarki. Gości częstowaliśmy smacznymi jabłkami i… innymi produktami regionalnymi. Na 520 m2 wystawiły się 24 firmy z województw: mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Nasze stoisko odwiedziło wielu bardzo ważnych gości, w tym m.in. Pani Ilse Eigner - niemiecka minister rolnictwa, która w towarzystwie Prezesa Maliszewskiego spróbowała smaku polskich jabłek. Była nimi zachwycona. Był również polski wiceminister rolnictwa Andrzej Butra i Dyrektor Biura Promocji Żywności ARR, Piotr Kondraciuk.

Mirosław Maliszewski: „Fruit Logistica to największe targi owocowo - warzywne na świecie. Nie mogło na nich zabraknąć polskiej reprezentacji. Z tego względu po raz kolejny nasz Związek podjął się trudów organizacji Polskiego Narodowego Stoiska. Nasz potencjał produkcyjny jest ogromny, coraz lepsza jest jakość owoców, coraz bogatsza oferta. Musimy to pokazywać całemu światu. Wiem, że szansą dla naszego ogrodnictwa jest eksport. Tylko on może spowodować wzrost cen i poprawę dochodowości gospodarstw. W Berlinie co roku spotykają się najważniejsi światowi gracze- kupcy, producenci, dystrybutorzy”.

Głównym celem tych specjalistycznych targów jest umożliwienie spotkania się specjalistów z tej branży, wymiana poglądów i nowości rynkowych. Problematyka wystawy traktuje o wszystkich elementach związanych z działaniem rynku: począwszy od uprawy, przez transport, przechowanie, przygotowanie do sprzedaży aż po zbyt.

Owoce i warzywa jest to grupa produktów nietrwałych, w stosunku do której muszą być zachowane odpowiednie wymagania z zakresu zarządzania logistycznego. Dlatego targi te poświęcone są nie tylko produktom, ale także technicznemu know-how, który jest absolutnie niezbędny dla potrzeb dystrybucji i handlu.

„Dzięki dużemu zaangażowaniu wielu firm handlowych i grup producentów i wsparciu z różnych instytucji (głównie z Agencji Rynku Rolnego) udało się nam z jeszcze większym sukcesem niż w roku ubiegłym zorganizować Polskie Narodowe Stoisko na Targach Fruit Logistica w Berlinie. Jestem przekonany, że przełoży się to na konkretne transakcje. W dzisiejszych czasach podstawa jest właściwe zareklamowanie naszych produktów a to miejsce stwarzają ku temu doskonałą okazję”- mówił Mirosław Maliszewski otwierając imprezę.

Liczymy, że po czterech edycjach targów, kontynuując tegoroczne przedsięwzięcie, będziemy mogli w przyszłym roku poszczycić się jeszcze większym sukcesem.

alt

alt

Foritech your business partner in web.